Dentysta Warszawa radzi

Dentysta Warszawa- kilka sprawdzonych porad

Jeżeli dbamy regularnie o zęby i jeśli dentysta Warszawa nie jest nam obcy, to na pewno mamy piękny, zdrowy i biały uśmiech. W dzisiejszych czasach dbanie o higienę jamy ustnej może odbywać się na kilka sposobów, jednym z nich jest skorzystanie z zabiegów jakie oferuje dentysta Warszawa. Jeżeli uda nam się przełamać strach związany z wizytami w gabinetach stomatologicznych, to dentysta Warszawa wcześnie będzie mógł wykryć wszystkie problemy z zębami, a co za tym idzie będzie mógł także wykonywać bezinwazyjne zabiegi. Wiele osób zastanawia się dlaczego ich zęby się psują. Niewątpliwe przyczyniają się ku temu pewne uwarunkowania genetyczne. Podczas, gdy jedni ciągle dbają o zęby i cały czas mają z nimi problemy, to istnieje też taka grupa osób, która nic zwyczajnego nie robi ze swoim uzębieniem, a przez długie lata cieszy się bardzo dobrym stanem zębów. Jeżeli przykładowo nasi rodzicie i dziadkowe do późnych lat mieli zdrowe zęby, nie chorowali na próchnicę, to jest duża szansa, że i my oraz nasze dzieci przejmiemy te dobre geny. Ale genetyka to nie wszystko, nie można wszystkiego zwalać na uwarunkowania, bo ogromny wpływ na zdrowy uśmiech ma także prawidłowa higiena. Jak zatem dbać o zęby? Ile razy dziennie je szczotkować? I jakich preparatów używać do pielęgnacji jamy ustnej? Na większość z tych pytań na pewno odpowie nam dentysta Warszawa. Jeżeli mamy swojego zaufanego lekarza, do którego chodzimy od lat, to nie bójmy się poruszać przy nim tak ważnych kwestii jak higiena jamy ustnej. Profesjonalny dentysta z cierpliwością odpowie na każde pytania, a mało tego nauczy nas także jak dbać o zęby.

Dentysta Warszawa- dlaczego zęby się psują?

Jeżeli chcemy poznać odpowiedź na pytanie dlaczego zęby się psują, to jak już wcześniej zauważono brak higieny jest głównym czynnikiem. Choroby zębów i dziąseł pojawiają się wtedy, gdy unikamy regularnego szczotkowania, i gdy nie używamy do płukania jamy ustnej specjalnych płynów. Jedną z najczęstszych dolegliwości z którą boryka się każde pokolenie jest próchnica. Jej przyczyną jest spożywanie dużej ilości cukrów. Dotyczy to zarówno słodkich napojów jak i samych słodyczy. Owszem, nie są to produkty zabronione, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że osad na zębach jaki pozostaje po spożyciu cukrów powoduje pojawianie się kamienia nazębnego, a ten niszczy szkliwo. Szkliwo niszczy się także jeżeli pijemy duże ilości kawy oraz soków owocowych, ale również wtedy, gdy jemy sporo słodkich owoców. Między innymi dlatego też, dentyści Warszawa polecają używanie past z dużą ilością fluoru, bo to on właśnie walczy z kwasami niszczącymi szkliwo i powodującymi próchnicę. Jeżeli zauważymy u siebie plamki próchnicze, lub jeśli mamy uwarunkowania genetyczne do częstego pojawiania się tego schorzenia, to musimy regularnie usuwać kamień nazębny. Możemy także od czasu do czasu poddać się zabiegowi fluoryzacji, który wzmocni i ochroni szkliwo. Ponadto dzieciom, ale także dorosłym poleca się lakowanie zębów i przestrzeni między zębowych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>